fbpx
0

Mova Film

Creative Filmmakers

film produktowy

5 powodów, dla których film produktowy jest Ci potrzebny

Sprzedajesz produkty i od jakiegoś czasu zastanawiasz się, czy warto zainwestować w film produktowy? To w końcu nie są “tanie rzeczy”, więc Twoje wątpliwości są zrozumiałe.

Jeśli potrzebujesz konkretnych argumentów, które przekonają Ciebie lub Twojego szefa, to dobrze trafiłeś.

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego decyzja, aby stworzyć reklamę wideo, pozwoli Ci znacznie zwiększyć sprzedaż.

Read more

skład ekipy filmowej

Skład ekipy filmowej. Kto pracuje na planie zdjęciowym?

Myślisz, że filmy, reklamy czy teledyski można nakręcić w pojedynkę? Zdecydowanie nie 🙂 Za efekt finalny, który widzisz na ekranie swojego telewizora czy komputera odpowiada zazwyczaj cały sztab ludzi. Skład ekipy filmowej nie jest stały, zależy od dwóch czynników. Po pierwsze, od tego, co właściwie jest do zrobienia, a po drugie, od budżetu produkcji. 

Każdy, kto pracuje na planie zdjęciowym, ma konkretny zakres obowiązków. W różnych krajach różnie się do tego podchodzi, ale dziś skupimy się na polskich standardach. 

 

Read more

casting

Jak przeprowadzić casting wśród pracowników do filmu employer brandingowego

Filmy korporacyjne, a szczególnie filmy employer brandingowe, wyróżnia to, że zwykle występują w nich pracownicy firmy. (O tym, czy do takiego filmu wybrać pracowników, czy może profesjonalnych aktorów przeczytasz tutaj.)

Ale każdy z nas trafił chyba na film, w którym pracownik recytuje do kamery wykuty sztywno na blachę tekst. Pamiętaj, nie każdy nadaje się do tego, aby wystąpić przed kamerą. Dlatego tak ważne jest, aby przeprowadzić casting wśród pracowników. Tylko jak to zrobić?

Read more