Oferujesz złożony produkt lub skomplikowaną usługę? Aplikację mobilną, a może oprogramowanie? Jeśli zazwyczaj musisz tłumaczyć zasady działania tego, co oferujesz, zanim przekonasz klienta do zakupu, to pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak trudne jest to zadanie. Na szczęście jest skuteczne rozwiązanie, które usprawnia taki proces sprzedaży.

W tym artykule opowiem Ci, dlaczego wideo, a konkretnie explainer video  to najlepszy sposób, aby pomóc Ci zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

Ten materiał jest dostępny również w formie wideo.

explainer video

Jeśli trafiasz na klienta, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że potrzebuje oferowanego przez Ciebie rozwiązania i ma wysoki poziom motywacji, aby lepiej je poznać… Świetnie, to sytuacja idealna. Ale wiadomo, że w sprzedaży zdarzają się nie tylko takie. 

Pewnie nie raz przyszło Ci się zmierzyć ze zniechęceniem czy utratą zainteresowania klienta, który usiłował zapoznać się z Twoją ofertą. To zupełnie normalne. 

I tu z pomocą przychodzi explainer video, czyli film, który w prosty i przystępny sposób tłumaczy zawiłe zagadnienia. Mam dla Ciebie 5 argumentów, które powinny Cię przekonać, że warto w niego zainwestować.

1. Explainer Video to odpowiedź na oczekiwania klientów

Po pierwsze, tworzenie treści wideo to po prostu wychodzenie naprzeciw konkretnym oczekiwaniom Twoich potencjalnych klientów. 

Dlaczego tak jest? Zobacz, świat się zmienia. Załóżmy, że Adam chce wymienić żarówkę, ale nie wie jak się do tego zabrać. Dawniej, jeszcze przed erą internetu, pewnie zapytałby kolegę lub zadzwonił po fachowca. Nieco później – szukałby opisowych instrukcji w internecie. A teraz? Teraz mając do wyboru różne formy, typowy Adam zazwyczaj wybiera wideo wyjaśniające i pokazujące jak to zrobić krok po kroku. Potwierdzają to badania. Aż 72% klientów woli dowiedzieć się o produkcie lub usłudze za pomocą wideo.

2. Explainer Video to oszczędność czasu

Twoi potencjalni klienci nie mają czasu ani ochoty przedzierać się przez długie opisy skomplikowanych procesów. Świat odzwyczaja ich od czekania. Jeśli mogą coś przyspieszyć lub wybrać drogę na skróty, zrobią to.

Explainer Video daje im wszystkie niezbędne informacje jak na tacy – szybko, w przystępnej formie i przy minimalnym wysiłku.

3. Explainer Video zapada w pamięć

Po trzecie, informacje przekazane w wizualnej formie są nie tylko bardziej przystępne i łatwiejsze do zrozumienia, ale też lepiej zapamiętywalne. Wideo explainery często bazują na nieoczywistych metaforach, zabawnych analogiach czy pomysłowych wizualizacjach danych.

4. Explainer Video pracuje na Twoją markę

I to prowadzi do argumentu numer 4 – jeśli treści wizualne są lepiej zapamiętywalne, to budują świadomość Twojej marki i wyróżniają ją spośród konkurencji. Nawet jeżeli potencjalny klient nie zdecyduje się od razu na zakup produktu czy usługi, to dobrze zrobione wideo sprawi, że zapamięta Twoją ofertę lepiej niż ofertę konkurencji. Kiedy będzie już chciał dokonać zakupu, to masz znacznie większą szansę, że wróci akurat do Ciebie.

5. Explainer Video to też reklama

A przy okazji – i to już piąty argument – video explainer, poza funkcją informacyjną, pełni też funkcję reklamową. To nie tylko świetne uzupełnienie Twojej oferty i strony www. Explainer przedstawia problem, z jakim mierzy się Twój potencjalny klient i pokazuje jego rozwiązanie. Dzięki temu odbiorca identyfikuje się z przekazem, czuje, że rozumiesz jego potrzeby, angażuje się i jest bardziej skłonny do podjęcia kolejnych kroków – na przykład kontaktu z Tobą lub dokonania zakupu. Takie wideo przemyca przy okazji wszystkie korzyści płynące z Twojej oferty i wyraźne wezwanie do działania. 

Jeżeli te argumenty Cię przekonały i myślisz już o video explainerze dla Twojego produktu lub usługi, ale nie do końca masz pomysł jak to ugryźć to odezwij się do nas. Z przyjemnością podpowiemy Ci jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej. 

explainer video